باغ والهیه
باغ و بقعه والهیه مدفن آقا محمدکاظم واله شاعر، عارف و خوشنویس دوره قاجاریه در ضلع غربی مسجد رکن الملک واقع‌شده است.
 این باغ به مساحت 16 هزار مترمربع توسط محمدحسن خان صدر اصفهانی حاکم وقت اصفهان به پاسداشت مراتب ادبی و عرفانی مرحوم حاج محمدکاظم واله به ایشان اهداء و بقعه زیبایی در وسط باغ برای او ساخت و آن را والهیه نامید.
صدر اصفهانی چهار عدد باغ در سال 1204 هجری قمری احداث کرد، یکی از این باغ‌ها، همین باغ والهیه می‌باشد که به آقامحمدکاظم واله اهداء نموده است؛ به خیابان کنار آن‌ها خیابان چهارباغ امین آباد می‌گفته‌اند‌ و چون نام یکی از آن‌ها باغ فیض نام داشت به مرور زمان به خیابان فیض مشهور گردید. 
بعدها دو قسمت از والهیه برای تکیه حاجی آباده‌ای و مسجد رکن الملک از آن جدا شده است. این بنا دارای سردر ورودی، مقبره واله اصفهانی و تکیه چهارفصل (کوشک) می‌باشد.
این تکیه در ضلع غربی باغ وجود دارد که محل مجالست آقا محمدکاظم با علما، عرفا، ادبا و شعراء بوده و شعبه‌ای از نهر شایج به نام آب 250 نیز از سمت شمال باغ وارد و از سمت جنوب خارج می‌شده است. 

​​​​​​​​​​​​​​
​​​​​​​بعد از عبور سردر اصلی باغ، بقعه‌ای با گنبد فیروزه‌ایی به چشم می‌خورد که محل آرامگاه مرحوم واله اصفهانی است و مزار او با کاشی‌کاری زیبا و تزئینات داخلی تکیه کوشک شامل گچ‌بری، کاشی‌کاری و نقاشی بوده و نمای بیرونی با کاهگل پوشیده است.
دیوارهای داخلی باغ به شکل قوس‌های هفت و پنج همراه با کاشی‌کاری معقّلی و حفاظ‌های گره‌چینی و سکوهای مباحثه برای طلاب طراحی و اجراء گردیده است.
مشهدی محمد والی زاده فرزندمرحوم  غلامرضا از منسوبین مرحوم واله در اول جمادی الاولی 1338 قمری باغ والهیه را وقف امام جماعت مسجد رکن الملک نمود و بر اساس همین وقف نامه و شهادت شهود مبنی بر تصرفات سابق امامان جماعت مسجد رکن‌الملک در باغ والهیه و با پیگیری مجدّانه آیةالله احمد کلباسی اشتری، اداره تحقیق اوقاف اصفهان پس از بررسی اسناد ارائه شده در سال 1390 حق تولیت ایشان را در مورد باغ به رسمیت شناخت و نظریه قطعی صادر نمود. پس از آن تولیت محترم اقدام به ساخت سردر ورودی با معماری سنتی اسلامی برای باغ نمود، این سر در زیبا بر خیابان فیض قرار دارد  و شامل یک گنبد بزرگ و هشت گنبد کوچک در اطراف آن به همراه کتیبه‌های کاشی می‌باشد.
در دالان ورودی با کاشی‌کاری زیبا زندگی‌نامه مالک اشتر نخعی (جد خاندان کلباسی)، مرجع عالیقدر تشیع علامه حاج محمدابراهیم کلباسی، آیةالله العظمی محمدرضا کلباسی اشتری (اولین متولی باغ والهیه)، حاج محمدکاظم واله اصفهانی، میرزا سلیمان‌خان رکن‌الملک شیرازی و مختصری از زندگی‌نامه و خدمات آیةالله احمد کلباسی اشتری نوشته شده که بر سابقه و تاریخ این بنا دلالت دارد و بر شکوه باغ و مدرسه علمیه افزوده است. 
در همین دوران ساختمان تکیه والهیه واقع در سمت غرب باغ تعمیر اساسی شد و  پس از استحکام بخشی پی‌های اصلی و بازسازی سقف‌های فرو ریخته، به شکل قدیم آن گچکاری گردید. در سقف‌ها مقرنس‌های گچی همراه با نقاشی‌های زیبا اضافه و در بین طاقچه‌های بالا و پایین، کتیبه‌ای با گچ بری از اشعار منتخب دیوان مرحوم واله اصفهانی نیز حکاکی گردید و هم‌چنین دیوار اطراف باغ با سبک معماری اسلامی تجدید بنا شد.

​​​​​​​