حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا فخرالدین کلباسی اشتری در شب هفدهم ماه شعبان سال 1342 ق/سال 1303ش در اصفهان متولد شده و پس از دوران طفولیت ابتدا به مدرسه علیّه رفت و پس از گرفتن مدرک سیکل به دبیرستان صارمیه رفت و مدرک دیپلم را از آن مدرسه دریافت کرده و به دستور پدر به مشهد هجرت نمود و ادبیات عرب و منطق را نزد حجت‌الاسلام شمس و معانی و بیان را نزد ادیب نیشابوری به پایان برد، کتاب معالم و قسمتی از شرح لمعه را نزد عالم فاضل سید احمد یزدی و مابقی شرح لمعه ومنظومه حاجی سبزواری و شرح تجرید علامه حلی و رجال و هیئت را نزد پدر خود خواند و سپس به اصفهان بازگشت و چند سال در مجلس درس حضرات آیات حاج آقا حسین خادمی ، حاج سید علی اصغر برزانی و حاج آقا صدرالدین کوهپایی شرکت کرد. 
وی در طول این مدت نیز از دانشگاه تهران، لیسانس خود را در رشته حقوق قضایی دریافت نمود و پس از آن به مدت 30 سال در دبیرستان‌های اصفهان و هم‌چنین دانشگاه صنعتی اصفهان مشغول به تدریس علوم و معارف اسلامی گردید. 
بعضی از شاگردان حوزوی حاج آقا فخرالدین کلباسی در ادبیات عرب و مطوّل (معانی و بیان) عبارت‌اند از: آیةالله حاج شیخ حسین مظاهری و حاج شیخ مهدی مظاهری، حاج شیخ محمدحسین منصور زاده، حاج شیخ حسن میرخلف‌زاده و ده‌ها شاگرد دیگر.
منبر و سخنرانی ایشان جذاب بود و اشعار زیادی را در حافظه داشت و سروده‌هایی از ایشان به یادگار مانده است. او در مسجد تکیه واقع در شیش بید آباد (خیابان آیةالله زاهد) و مسجد خیاط‌ها واقع در بازار اصفهان و مسجد رکن‌الملک امامت جماعت می‌نمود و به همت ایشان و کمک مؤمنین تعمیراتی در سه مسجد مذکور انجام گرفت و هم‌چنین ایشان از مؤسسین ساختمان قائمیه و مؤسسه علمی و دینی احمدیّه اصفهان بوده و زحمات زیادی در این راه صرف نمود. 
ایشان پس از صرف عمر خود در ترویج و تبلیغ دین در سوم ذی القعده سال 1407 قمری/ 9 تیر ماه سال 1366 شمسی در سن 63 سالگی درگذشت و بنا بر وصیت خود در مقبره خانوادگی در صحن اول مسجد رکن الملک دفن گردید. پیکر ایشان از مسجد سید به مسجد خیاط‌های بازار و سپس به سمت تخت فولاد و مسجد رکن‌الملک به صورت با شکوهی تشییع گردید. 


​​​​​​​
​​​​​​​

​​​​​​​زندگی‌نامه حجت الاسلام دکتر حسن کلباسی اشتری
حجت الاسلام دکتر حسن کلباسی فرزند حاج شیخ فخرالدین کلباسی اشتری در سال 1337 ش در اصفهان دیده به جهان گشود.  مدرک کارشناسی در رشته ریاضی را از دانشکده کرج، کارشناسی ارشد در رشته اقتصاد بین الملل را از دانشگاه تربیت مدرس تهران و دکترای خود را در اقتصاد بین الملل از دانشگاه لاف برو انگلستان دریافت نمود. ایشان دروس حوزوی را نیز تا پایان سطح یک  گذراند. ادبیات عرب را  از پدر بزرگوارش و لمعتین و اصول فقه را از آیةالله حاج سیدحسن نظام الدین فرا گرفت. وی فردی بسیار خوش استعداد با حافظه قوی و علاوه بر تدریس در دانشگاه اصفهان، منبرهای گیرا و مفیدی داشت و اشعار بسیاری را از حفظ می‌خواند.  ایشان به مدت 5 سال در مسجد رکن الملک، اقامه جماعت نماز مغرب و عشاء را بر عهده داشت و تعمیراتی در مسجد به همت ایشان صورت گرفت.
ایشان پس از طی یک دوره بیماری سرطان در سال 1383 ش بدرود حیات گفت و نزد پدر و عموهایش در مسجد رکن الملک آرمید.  خانم نرگس کلباسی، چهرۀ فعال حقوق کودکان و خدمات بشر دوستانه، دختر دکتر حسن کلباسی می‌باشد.

​​​​​​​

​​​​​​​زندگی‌نامه حجت‌الاسلام و المسلمین فخرالدین کلباسی اشتری 
​​​​​​​